Stowarzyszenie  Kulturalno - Oświatowe "Patria"
w Staszkówce
INFORMACJA O LIKWIDACJI STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „PATRIA” w Staszkówce w likwidacji
informuje, iż uchwałą podjętą 29 lutego 2024 r. postanowiono otworzyć
likwidację stowarzyszenia działającego pod nazwą: Stowarzyszenie Kulturalno-
Oświatowe „PATRIA” w Staszkówce (KRS 0000420498) z siedzibą w Staszkówce
ul. Św. Jana Pawła II 3, 38-321 Staszkówka
Likwidator: Halina Łaś
Tym samym podaje się do publicznej wiadomości niniejszą informację
o rozpoczęciu likwidacji Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego PATRIA.
Wpis dotyczący otwarcia likwidacji w KRS został dokonany przez SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO w dniu 25.03.2024 r.
Zgodnie ze stanem wiedzy likwidatora, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
PATRIA nie posiada żadnych zobowiązań finansowych.
Likwidator wzywa, aby ewentualne zgłoszenia wierzytelności składać w
terminie do 22 kwietnia 2024 r. mailem na adres likwidatora: h_las@o2.pl,
bądź listownie na adres siedziby stowarzyszenia

Likwidator
Halina Łaś

,,Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”


,,Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana’’

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. realizowało projekt pt. ,,Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”.

Projekt odpowiadał na potrzeby amatorskiego chóru DOMINANTA, funkcjonującego przy parafii rzymsko-katolickiej w Staszkówce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.

Grupę docelową stanowili aktualni i nowo zrekrutowani członkowie chóru, łącznie
45 osób, tj. młodzież ucząca się szkole podstawowej, w szkołach ponadpodstawowych oraz studiująca i pracująca. W ramach uzyskanego dofinansowania w wysokości 7 000 zł przeprowadzono warsztaty wokalno-muzyczne, zakupiono sprzęt nagłaśniający oraz odbyły się trzy koncerty, tj.:

1) 12.09.2021 r. - koncert pieśni religijnych,

2) 11.11.2021 r. – koncert pieśni patriotycznych ,,Śpiewamy
dla Niepodległej”,

3) 25.12.2021 r. – koncert bożonarodzeniowy.

Wszystkie koncerty Chóru DOMINANTA pod dyrekcją Piotra Burkota odbyły się w kościele parafialnym w Staszkówce w formie stacjonarnej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Były również nagrywane i transmitowane on-line. Nagrania zostały udostępnione w mediach społecznościowych i na stronach internetowych Stowarzyszenia, Parafii, Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy oraz lokalnego serwisu internetowego www.moszczenica.info i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W realizację działań projektowych zaangażowali się wolontaryjnie członkowie Stowarzyszenia.

Realizacja niniejszego projektu przyczyniła się do zaktywizowania młodzieży, rozwoju ich pasji i zainteresowań, społecznej integracji i pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu, natomiast społeczność lokalna miała możliwość do niezapomnianych przeżyć artystycznych.

Zrealizowane przedsięwzięcie pozwoliło także na promocję działalności zarówno
chóru DOMINANTA jak i Stowarzyszenia PATRIA.



Halina Łaś – prezes

Koncert
Bożonarodzeniowy Chóru DOMIANATA

    Zapraszamy do obejrzenia koncertu bożonarodzeniowego w wykonaniu chóru DONINANTA pod dyrekcją P. Piotra Burkota, który odbył się w dniu 25 grudnia 2021 r.

Koncenrt Pieśni  Patriotycznej 


Koncert pieśni  religijnich  w wykonaniu chóru  DOMINANTA pod dyrekcją Piotra  Burkota





,,Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”



,,Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana’’

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe
,,PATRIA” w Staszkówce w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
realizować będzie projekt pt.
,,Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”.


Projekt odpowiada na potrzeby amatorskiego chóru DOMINANTA, funkcjonującego przy parafii rzymsko-katolickiej w Staszkówce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteki w Moszczenicy, samorządem lokalnym oraz Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Grupę docelową stanowić będą aktualni i nowo zrekrutowani członkowie chóru, łącznie 45 osób, tj. młodzież ucząca się szkole podstawowej, w szkołach ponadpodstawowych oraz studiująca i pracująca. W ramach działań projektowych zaplanowano warsztaty wokalno-muzyczne, zakup sprzętu nagłaśniającego oraz trzy koncerty, a w szczególności:

1) 12.09.2021 r. - koncert pieśni religijnych,

2) 11.11.2021 r. – koncert pieśni patriotycznych ,,Śpiewamy dla Niepodległej”,

3) 24-30.12.2021 r. – koncert bożonarodzeniowy.

Podczas koncertów w formie stacjonarnej lub/i online zostanie zaprezentowany nowy repertuar pieśni patriotycznych i religijnych, a ich nagrania zostaną udostępnione w mediach społecznościowych i na stronie www.

Realizacja niniejszego projektu przyczyni się do zaktywizowania młodzieży, rozwoju ich pasji i zainteresowań, społecznej integracji i pożytecznego zagospodarowania wolnego czasu. Zaś dla społeczności lokalnej będzie okazją do niezapomnianych przeżyć artystycznych.



Halina Łaś – prezes

UWAGA  !!!!

         W roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce będzie realizowany projekt "Małe serca dla Niepodległej" ze środków pozyskanych z Fundacji PZU po lekcjach.
Więcej informacji w zakładce projkekty. 

,,Senior w teatrze życia”

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Moszczenica: wsi Staszkówka i Moszczenica do udziału w projekcie pn. ,,Senior w teatrze życia”, który jest realizowany od 1.03. 2017 r. do 30.12.2017 r. ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na Lata 2014-2020 – Edycja 2017. Celem głównym projektu jest tworzenie warunków dla integracji wewnątrz – i międzypokoleniowej seniorów 60+ oraz młodszego pokolenia. W ramach projektu zaplanowano: warsztaty profilktyczno-psychologiczne, wolontaryjne i teatralne, spotkania ,,Popołudnie z seniorem”, spotkania ze sztuką, wyjazdy do teatru i do filharmonii, kurs językowy oraz spotkanie podsumowujące projekt – Senioriada. Udział w projekcie będzie dobrym sposobem na aktywizację i integrację społeczną osób starszych, budowania więzi międzyludzkich oraz integrację z młodszym pokoleniem. Szczegółowe informacje dotyczące ww. projektu można uzyskać po numerem 18 3541124.
Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe "PATRIA" w Staszkówce 
w ramach realizacji projektu "Senior w teatrze życia"
dofinanowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

organizuje spotkanie autorskie z Siostrą Anastazją i Siostrą Salomeą. 

Szszcegóły na plakacie.

,Uczę się, bawię i rozwijam
– wiem, wykorzystuję, działam” 

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce we współpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce z dniem 1 września 2016 r. rozpoczyna realizację projektu „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam”. Projekt będzie realizowany w ramach partnerstwa z Fundacją PZU, otrzymał bowiem dotację finansową w wyniku konkursu dotacyjnego „Z PZU po lekcjach”. Fundacja PZU wspiera inicjatywy edukacyjne i wyrównujące szanse społeczne, kierowane do uczniów szkół z obszarów wiejskich i małych miast (do 30 tyś. mieszkańców), poprzez organizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wykraczających poza edukacyjną ofertę szkoły. Bezpośrednimi beneficjentami projektu będą uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum, którzy będą uczęszczać na cotygodniowe zajęcia przyrodniczo-językowe. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych z zakresu języka angielskiego. Jego celem jest także wdrożenie uczniów do samodzielnego, ponadszablonowego myślenia poprzez udział w zajęciach w oparciu o autorski program skorelowanych zajęć z języka angielskiego i przyrody. W ramach projektu uczniowie uczestniczyć będą w konkursach przyrodniczo-językowych oraz wezmą także udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Chętnych uczniów zachęcamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji.

O PROJEKCIE SŁÓW KILKA... 


Od września 2016 roku Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce realizuje projekt „Uczę się, bawię i rozwijam – wiem, wykorzystuję, działam” współfinansowany przez Fundację PZU. W ramach ww. projektu są realizowane zajęcia przyrodnicze w języku angielskim. Zajęcia te prowadzą równocześnie dwie nauczycielki: języka angielskiego – p. Małgorzata Dranka i przyrody – p. Monika Magiera z uczniami w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie z klas II – III SP, druga - z klas IV – VI SP i trzecia - z klas I – III G.. Beneficjenci projektu aktywnie w nich uczestniczą, rozwijając swoje zdolności językowe i kształtując postawy proekologiczne. Zajęcia są prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem multimediów. Nauka odbywa się w sposób bezstresowy poprzez zabawę, co sprzyja lepszemu zapamiętywaniu i utrwalaniu omawianych treści. Zdobyte umiejętności językowe uczniowie mogą wykorzystać w sposób praktyczny. W ramach projektu zaplanowano również konkurs międzyszkolny oraz dwudniową wycieczkę do Krakowa, podczas której uczestnicy projektu będą mogli odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej, ogród botaniczny oraz ogród zoologiczny. Zdobyte przez uczestników projektu w niekonwencjonalny sposób wiadomości i umiejętności przyrodniczo – językowe przydadzą się im w szkole oraz w życiu codziennym. 


,,By czas nie zatarł pamięci… 100-lecie Bitwy Gorlickiej”

-to projekt realizowany przez StowarzyszenieKulturalno-Oświatowe PATRIA w Staszkówce, który jest współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA. Celem projektu jest popularyzacja dziejów historycznych w kontekście wydarzeń I wojny światowej, a w szczególności Bitwy Gorlickiej, zorganizowanie obchodów jubileuszowych, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy o wielokulturowości i wielonarodowości żołnierzy walczących na froncie wschodnim I wojny światowej,promowanie nowatorskich innowacyjnych metod nauczania historii w szkole, opieka nad cmentarzami wojennymi oraz integracja społeczności lokalnej wokół wspólnej historii  i tradycji. Projekt zakłada przeprowadzenie wśród uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce różnorodnych przedsięwzięć, włączających jak najszersze kręgi społeczności lokalnej. Zostanązorganizowane konkursy; plastyczny, fotograficzny i wiedzy. Gimnazjaliści wyjadą na warsztaty tematyczne w Muzeum Regionalnym w Gorlicach oraz w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, a uczniowie ze szkoły podstawowej będą uczestnikami wycieczki szlakiem cmentarzy wojennych znajdujących się naterenie powiatu gorlickiego. Ponadto zostanie przeprowadzona gra terenowa, spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej GORLICE 1915. Opracowana zostanie także okolicznościowa publikacja w której będą zamieszczone prace konkursowe. Uczniowie pod opieką dorosłych uporządkują cmentarze znajdujące się na terenie Staszkówki, złożą kwiaty i zapalą znicze. Najważniejszym działaniem projektowymbędzie aktywne włączenie się w gminne obchody rocznicowe, poprzez przygotowanie w szkole scenografii i części artystycznej. Rezultaty projektu to, przede wszystkim, wzrost wiedzy wśród uczniów i mieszkańców na temat I wojny światowej i jej skutków oraz rozwój zainteresowań historycznych dotyczących własnej miejscowości i regionu. 

,,Muzyka nasza przyszłość!”

Od lutego do końca lipca 2014 r. Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” jest realizatorem projektu pt. ,,Muzyka nasza na przyszłość!”. Realizację działań projektowych współfinansuje FUNDACJA 
BANK ZACHODNI WBK w ramach programu ,,BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW”. W projekcie uczestniczą uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce oraz do szkół ponadgimnazjalnych, którzy mają uzdolnienia, talenty muzyczne i chcą je rozwijać. Biorą więc udział w indywidualnych zajęciach nauki gry na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym /gitara, akordeon, perkusja, organy elektryczne/, następnie doskonalą nabyte umiejętności podczas ćwiczeń domowych oraz w ramach utworzonego zespołu wokalno-instrumentalnego. Na podsumowanie 
projektu i promocji jego rezultatów, w czerwcu, beneficjenci zaprezentują swoje osiągnięcia i umiejętności podczas występu  publicznego na festynie rodzinnym, który zostanie zorganizowany w 
Staszkówce w ramach IV Małopolskich Dni Jana Pawła II. Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież nie tylko rozwija swoje talenty muzyczne ale także uczy się właściwej organizacji własnej pracy oraz 
współpracy w grupie rówieśniczej, spełnia swoje pasje i marzenia. Ma szansę rozwijać i doskonalić umiejętności gry na instrumentach muzycznych, co z pewnością przyda się na kolejnym etapie edukacyjnym lub w dalszej karierze zawodowej.W celu skutecznej realizacji projektu ,,Muzyka nasza przyszłość!” Stowarzyszenie ,,PATRIA” nawiązało współpracę z Zespołem Szkół im. Jana 
Pawła II w Staszkówce oraz z Parafią Rzymsko-Katolicka p.w. św. Wojciech w Staszkówce. 

Kreator stron www - przetestuj!