Stowarzyszenie  Kulturalno - Oświatowe "Patria"
w Staszkówce
„Senior w teatrze życia”

Do kogo jest skierowany:

- do 50 osób w wieku 60+, mieszkańców Gminy Moszczenica, wsi; Staszkówka i Moszczenica, którzy chcą włączyć się w samopomocowe działania wolontaryjne seniorów na rzecz innych seniorów, działania integracyjne i wspólnotowe,
- do 20 osób młodszego pokolenia (dzieci i młodzież).

Cele:
Celem głównym projektu jest tworzenie warunków do integracji wewnątrz i międzypokoleniowej min. 50 osób – seniorów 60+, mieszkańców Gminy Moszczenica – wsi: Staszkówka i Moszczenica oraz 20 osób młodszego pokolenia w okresie od marca do grudnia 2017 r. 

Działania:
1. Rozwój systemu wsparcia psychologicznego seniorów 60+
a) Warsztaty profilaktyczno-psychologiczne – 20 godz.
b) Warsztaty wolontaryjne – 16 godz.
2. Warsztaty teatralne – 30 godz.
3. „Popołudnie z seniorem” – 24 godz.
4. Spotkania ze sztuką – 4 godz.,
5. Kurs językowy – język angielski, język niemiecki – po 30 godz.
6. Senioriada – 2 dni.


Rekrutacja:
Ciągła – na poszczególne formy wsparcia.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy skontaktować się z nami osobiście lub telefonicznie.

Zapraszamy!

Biuro realizatora projektu:
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Patria” w Staszkówce
Staszkówka 38 - siedziba Zespołu Szkół

Tel. 18 3541124



Na dobry początek… koncert!

      W dniu 2 kwietnia 2017 r. grupa seniorów uczestniczyła w niezwykłym koncercie pt. ,,Tribute to Jantar”, który odbył sięw Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Organizatorem koncertu poświęconego pamięci zmarłej artystki był Arek Kłusowski. Największe przeboje Anny Jantar takie jak: ,,Tylko mnie poproś do tańca”, ,,Nic nie może wiecznie trwać” czy,,Przetańczyć z Tobą chcę” zaśpiewali najlepsi uczestnicy popularnych telewizyjnych programów ,,The Voice of Poland”, ,,Twoja twarz brzmi znajomo” oraz ,,Mam talent”, m.in. Małgorzata Nakonieczna, Arek Kłusowski, Jagoda Kret, Mateusz Grędziński, Kamil Bijoś i Marek Kaliszuk, który był także prowadzącym koncert. Gwiazdą wieczoru była Magda Steczkowska. Artystom akompaniowała orkiestra pod dyrekcją Krzysztofa Mroziaka. Nowe interpretacje i aranżacje znanych piosenek Anny Jantar trochę zaskoczyły ale wszystkim bardzo się podobały. Koncert zakończyły gromkie brawa od publiczności, a w odpowiedzi na nie bisy artystów. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu zapewne zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Wyjazd na koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce w ramach realizowanego projektu ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

Halina Łaś - koordynator

Warsztaty profilaktyczno-psychologiczne

W ramach projektu ,,Senior w teatrze życia” od kwietnia b.r. prowadzone są warsztaty profilaktyczno-psychologiczne. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Podczas spotkań z dietetykiem i terapeutą omawiane są zagadnienia dotyczące problemów zdrowotnych i emocjonalnych oraz profilaktyki chorób w wieku senioralnym. Podczas spotkań uczestnicy mogą skorzystać z fachowej pomocy specjalistów, wzbogacić swoją wiedzę oraz wymienić swoje poglądy i spostrzeżenia. 

"Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014- 2020"

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe "PATRIA" w Staszkówce
w ramach realizacji projektu "Senior w teatrze życia"
dofinanowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
organizuje spotkanie autorskie z Siostrą Anastazją i Siostrą Salomeą. 

Szszcegóły na plakacie.


Spotkanie autorskie z s. Anastazją i s. Salomeą.

        W dniu 17 sierpnia 2017 roku na zaproszenie Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ,,PATRIA” do Staszkówki przyjechały na spotkanie autorskie S. Anastazja i S. Salomea 
z krakowskiego zakonu Córek Bożej Miłości. Inspiracją do organizacji tego spotkania była realizacja projektu pn. ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 
     Siostra Anastazja, znana w całej Polsce jako autorka wspaniałych przepisów kulinarnych na każdą okazję do niedawna, na co dzień, gotowała dla krakowskich Jezuitów. Ma na swoim koncie ponad 4 miliony sprzedanych poradników z przepisami ciast, ciasteczek, sałatek, dań różnego rodzaju itp.Tygodnik "Gość Niedzielny" okrzyknął s. Anastazję Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej. W związku z przejściem na zasłużoną emeryturę, przekazała ,,fartuch kucharski” s. Salomei. 
     Spotkanie miało charakter otwarty. Wzięli w nim udział nie tylko uczestnicy projektu ,,Senior w teatrze życia” ale także wszyscy zainteresowani tematyka kulinarną. Pośród zebranych był również ks. prof. Adam Solak, Jerzy Wałęga – wójt naszej Gminy, Danuta Luboch – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki 
w Moszczenicy. 
    Siostry odpowiadały na pytania dotyczące sztuki przygotowywania samczych posiłków i udanych wypieków. Radziły, aby do ich przygotowania używać naturalnych, jak najmniej przetworzonych produktów. Zachęcały do skorzystania z ich przepisów, bo są proste i zawsze się udają siostra Salomea zwróciła uwagę na zalety ziół, które odpowiednio użyte podnoszą jakość przygotowywanych mięs, zup i sosów. Zaśs. Anastazja podkreślała znaczenie rodzinnych tradycji kulinarnych i znaczenie wspólnie spożywanych posiłków. Zdaniem s. Anastazji, jeśli w pracę związaną z przygotowaniem posiłków włożymy ,,serce”, to z pewnością wszystkim będą smakować. Nie zabrakło dyskusji na temat potraw postnych, będących częścią naszej tradycyjnej kuchni polskiej. Zdaniem sióstr poste potrawy, które one przygotowują są proste i smaczne. 
     Spotkanie było okazją do zakupu najnowszych pozycji kulinarnych autorstwa sióstr, na których Siostry chętnie składały dedykacje. 
      Jak przystało na spotkanie kulinarne – nie obyło się bez degustacji ciasteczek i ciast przygotowanych przez s. Salomeę i Panie z KGW w Staszkówce. 

Staszkókwka, dnia 18 sierpnia 2017 r.                                      Halina Łaś
,,Senior w teatrze życia”- kurs języka angielskiego.

               W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,Patria” w Staszkówce projektu ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, przeprowadzone zostały zajęcia w ramach zadania 5. Kurs językowy. Język, który uzdrawia – zajęcia języka angielskiego. Wymiar godzinowy kursu wynosi 30 godz. Zajęcia prowadziła p. Anna Gryboś nauczycielka języka angielskiego, posiadająca odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Opracowany przez prowadzącą program zajęć pozwolił uczestnikom na zapoznanie się z podstawowym słownictwem związanymz ideą przewodnią projektu, czyli integracją poprzez sztukę. 
Cele kursu to: 
-rozumienie i stosowanie wyuczonych, potocznych wyrażeń i budowanie bardzo prostych wypowiedzi służących zaspokajaniu konkretnych potrzeb życia codziennego,
-przedstawianie siebie i innych, 
-zadawanie pytań dotyczących życia prywatnego, miejsca zamieszkania, znajomych i posiadanych rzeczy oraz odpowiadanie na podobne pytania,
-prowadzenie prostej rozmowy pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno i wyraźnie oraz jest gotowy służyć pomocą.
Zaś treści kursu obejmowały rozwój słownictwa związanego z takimi tematami jak np.:powitania, pożegnania, przedstawianie się, cyfry i liczby, alfabet, literowanie nazw własnych, wizyta w kinie, teatrze, galerii, Internet, komputer, telefon, zakupy online, rozmowa telefoniczna itp.Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi z wykorzystaniem zakupionej tablicy interaktywnej.Zakończyły się testem sprawdzającym.     Należy podkreślić to, że cieszyły się zainteresowaniem uczestników i były okazją do integracji oraz ich rozwoju osobistego. 


Halina Łaś – koordynator projektu.



,,Senior w teatrze życia”- kurs języka niemieckiego.

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,Patria” w Staszkówce projektu ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, prowadzone są zajęcia w ramach zadania 5. Kursjęzykowy. Język, który uzdrawia – zajęcia języka niemieckiego. Wymiar godzinowy kursu wynosi 30 godz. Zajęcia prowadzi p. Marta Burkot nauczycielka języka niemieckiego, posiadająca odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Opracowany przez prowadzącą program zajęć pozwala uczestnikom na zapoznanie się z podstawowym słownictwem związanym z ideą przewodnią projektu, czyli integracją poprzez sztukę. Tematyka kursu obejmuje rozwój słownictwa związanego z takimi tematami jak np.: kolor, kompozycja, sztuka, teatr i in. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi z wykorzystaniem zakupionej tablicy interaktywnej i niezbędnych materiałów. Zajęcia cieszą się zainteresowaniem uczestników i są okazją do ich rozwoju osobistego. 

Halina Łaś – koordynator projektu


Bajkowy ambaras

      To wyjątkowe przedstawienie, jakie przygotowała grupa seniorów - uczestników projektu ,,Senior w teatrze życia” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,Patria” w Staszkówce, a dofinansowanego ze środków programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Zgodnie z założeniami projektu beneficjenci uczestniczyli w warsztatach teatralnych pn. ,,Teatr, który uzdrawia”, na których poznali m.in. tajniki gry aktorskiej. Wynikiem działańbędą dwaprzedstawienia: jedno dla młodszego, drugie dla starszego widza. Do tej pory, uczestnicy ww. warsztatów pod kierunkiem p. Katarzyny Grochowskiej przygotowali przedstawienie dla dzieci pt. ,,Bajkowy ambaras”. Środki projektowe pozwoliły na przygotowanie scenografii i pięknych strojów, które uszyła p. Izabella Wąsowska. 
Przedstawienie ,,Bajkowy ambaras” zostało wystawione dla dzieci przedszkolnych i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce, a brawurowa gra ,,aktorów” spotkała się z wielkim aplauzem widowni. Brawom nie było końca… Należy podkreślić wychowawczą myśl przewodnią scenariusza, którego puentą było zachęcanie dzieci do czytania bajek, a tym samym rozwijania swojej wyobraźni i fantazji. 
Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

Halina Łaś- koordynator.


,,Popołudnie z seniorem” 

     Niecodzienni goście odwiedzili podopiecznych i wychowanków przedszkola oraz uczniów Zespołu Szkół w Staszkówce. Byli nimi seniorzy oraz wolontariusze - uczestnicy projektu pn. ,,Senior w teatrze życia”. Okazją do tej szczególnej wizyty była realizacja kolejnego zadania projektowego, tym razem pn. ,,Popołudnie z seniorem” – spotkania, które uzdrawiają. Zgodnie założeniami najpierw grupa uczestnicząca w warsztatach teatralnych wystawiła spektakl pt. ,,Bajkowy ambaras”, który bardzo się wszystkim podobał. Dzieci
z wielkim podziwem i uznaniem obserwowały grę aktorów. Następniegrupa seniorów podjęła się czytania dzieciom wybranych przez siebie bajek. Wybórokazał siętrafiony, dowodem było zasłuchanie dzieci i gromkie brawa na końcu. Spotkanie, które miało charakter integracyjny, zakończył wspólny podwieczorek oraz wykonanie ilustracji przez dzieci do usłyszanych bajek. Żegnając się z gośćmi, dzieci zaprosiły ich na kolejne wspólne czytanie. 
Halina Łaś- koordynator

Kliknij, aby edytować treść...
Warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez seniorów.


                         Realizacja przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,Patria” w Staszkówce projektu ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego w ramach programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest niezwykłą okazją do integracji międzypokoleniowej. Bowiem w ramach zadania 3. ,,Popołudnie z seniorem” – spotkania, które uzdrawiają grupa uczestniczek, wspierana przez wolontariuszy, prowadzi warsztaty rękodzielnicze w których uczestniczy 20 uczniów, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Założeniem warsztatów jest popularyzacja i odtwarzanie zanikających dziedzin rękodzieła ludowego, a także wykorzystanie poznanych technik do współczesnych potrzeb. Na potrzeby warsztatów zostały zakupione niezbędne materiały piśmiennicze i dekoracyjne. Korzystając z umiejętności seniorek dzieci poznają podstawowe ściegi szydełkowe i haftu krzyżykowego, uczą się dziergać na drutach, wykonywać kwiaty z bibuły oraz tradycyjne ozdoby choinkowe. Dzięki tym warsztatom mają okazję do zdobycia nowych umiejętności, a także w sposób atrakcyjny i aktywny spędzić czas po zajęciach szkolnych. Dodatkowym atutem tych zajęć jest nawiązanie cennych relacji pomiędzy młodszym i starszym pokoleniem oraz poznawanie się nawzajem. Należy podkreślić, iż sam proces przekazywania umiejętności przez starsze pokolenie i nabywania ich przez młodsze, daje dużo satysfakcji obydwu stronom. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w warsztatach, mając dużo satysfakcji i radości z nowo poznanych umiejętności.

Halina Łaś- koordynator

,,Czarowny świat teatru”

Seniorzy, uczestnicy projektu ,,Senior w teatrze życia”, współfinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, wspierani przez wolontariuszy, wyjechali do Krakowa na spektakl teatralny pt. ,,Chory z urojenia”. Niektórzy z nich mieli okazję po raz pierwszy podziwiać piękną architekturę i wnętrza krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego. Sama sztuka to doskonała komedia autorstwa Moliera, wyśmiewająca głupotę ludzką, zacofanie i obłudę i poruszająca aktualne, i w dzisiejszych czasach, kwestie samotności oraz zagmatwanych relacji z bliskimi. Reżyser sztuki Pampiglione przedstawił te trudne kwestie w sposób dowcipny i zmuszający widza do śmiechu i refleksji. Dodatkowym atutem sztuki był występ, w roli tytułowej, jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich aktorów – Andrzeja Grabowskiego. Wyjazd do teatru był wspaniałym doświadczeniem dla uczestników projektu, a w szczególności tych, którzy sami uczestniczą w ,,projektowych” warsztatach teatralnych.

Halina Łaś- Koordynator


,,Budujemy integrację międzypokoleniową”
w ramach projektu ,,Senior w teatrze życia” 

Warsztaty wolontaryjne – angażowanie się w działania międzypokoleniowe to kolejna propozycja projektowa dla seniorów. Grupa chętnych seniorów uczestniczyła ostatnio w warsztatach, które prowadziła p. Halina Rams ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA w Nowym Sączu, posiadająca bardzo bogate doświadczenie w zakresie pracy wolontaryjnej. Warsztaty zostały podzielone na dwie części. W pierwszej części uczestnicy zdefiniowali swój potencjał i predyspozycje społeczne, oraz omówili sprawy związane z organizacją działalności wolontaryjnej na rzecz młodszego pokolenia. Natomiast do drugiej części zostali zaproszeni młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolonatriatu działającego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Wspólnie pracowali nad programem działań na najbliższy czas. Propozycje były różne. Niektóre dotyczyły działań wewnątrzpokoleniowych, inne – międzypokoleniowych. Okazuje się, że wspólnymi siłami można zrobić dużo, dużo dobrego. Zajęcia zakończyły się bardzo ciekawie, bowiem prowadząca podzieliła się z uczestnikami umiejętnościami wykonywania różnych figur z balonów oraz ,malowania twarzy.

Halina Łaś- Koordynator 


Spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem

Bogusław Michalec
Jadąc

Więc jadąc, jadąc, z wiecznym niepokojem,
który jest dobrym towarzyszem podróży.
Niewielu dobrze umie towarzyszyć,
sprostać wybojom, mijanym obrazom.
Wiatr w czerń lasu wchodzi, zanosi się
śpiewem, dławi, stuka we wnętrzu
kukułki. Słyszysz? Przestrzeń nas uwiera,
niepokoju – obuty, graniczny,
ubrany w tlącą się sierść. Jadąc
przez czas zarazy, nie zerkam ku tobie.
Wystarczy mi ten las, wioska, śmiech głupców, świadomość,
że jesteś. Wóz mój, rozpadły na połowy, czeka
aż czerń podejdzie z lasu, przytuli go, zlepi.
wtorek, 28 lutego 2017


                      W siedzibie Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ,,Patria” w Staszkówce w dniu 18 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem. Okolicznością, która pozwoliła na organizację tego spotkania była realizacja projektu ,,Senior w teatrze życia” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 

Bogusław Michalec, urodzony w Gorlicach, poeta, twórca książek dla dzieci, autorskich przewodników, autor piosenek i opowiadań. Nakładem wydawnictwa Carta Blanca opublikował „Znasz taki Kraków?”, opowieść o niezwykłych, wciąż mało znanych miejscach Królewskiego Miasta z fotografiami autorstwa Qby Rudnickiego. Jest laureatem nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” (2008 r.) przyznawanej za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Wyróżnienie otrzymał za publikację Polska ginąca, która ukazała się w wydawnictwie Carta Blanca. W 2010 r. wydawnictwo Mazowsze opublikowało album z tekstami B. Michalca „Twarze starych miast”.

Spotkanie zdominowały ciekawe opowieści o podróżach do Włoszech, związanych z przygotowaniem przewodnika turystycznego dla wydawnictwa PASCAL, ubarwione przepięknymi zdjęciami oraz czytanie wierszy. 

Halina Łaś - koordynator 

Kliknij, aby edytować treść...

,,SENIORIADA”
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe ,,PATRIA” w Staszkówce było organizatorem SENIORIADY, działania zaplanowanego w ramach realizowanego projektu ,,Senior w teatrze życia”, dofinansowanego ze środków rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 MRPIPS. Dwudniowa impreza skierowana była do uczestników projektu, wolontariuszy, młodzieży, zaproszonych gości oraz mieszkańców naszej gminy. Motywem przewodnim imprezy był teatr i sztuka. Senioriadę otworzył wykład wprowadzający - ,,Kultura, która uzdrawia – życie kulturalne we wspólnocie” wygłoszony przez Danutę Luboch, dyrektora OKiB w Moszczenicy. Wykład wprowadzał do warsztatów grupowych, w trakcie których seniorzy zastanawiali się nad tym, jak uczestnictwo w kulturze wpływa na włączenie społeczne oraz rozwój osobisty w wieku senioralnym. W dalszej części imprezy został zaprezentowany spektakl pt. ,,Bajkowy ambaras”, przygotowany w ramach warsztatów teatralnych. 
Natomiast w sobotę 2 grudnia 2017 r., na drugą część Senioriady, do sali remizy OSP 
w Staszkówce przybyłook. 100 osób. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych oraz lokalnych organizacji społecznych. Byli obecni: Jerzy Wałęga – wójt Gminy Moszczenica, ks. Krzysztof Jarmuła – proboszcz parafii Staszkówka, Stanisław Szczerba – przewodniczący Rady Gminy Moszczenica, Danuta Luboch – dyrektor Ośrodka Kultury 
i Biblioteki w Moszczenicy, Jan Gąsior – sołtys Staszkówki, Stanisław Pyzik –prezes OSP 
w Staszkówce, Lucyna Kłapsa – przewodnicząca KGW w Staszkówce oraz przedstawicielki KGW w Moszczenicy i w Staszkówce. Imprezę rozpoczęła inscenizacja pt. ,,Hej kolęda, kolęda…”, przygotowana przez uczestniczki warsztatów teatralnych, która wprowadziła wszystkich we wspaniały, już świąteczny nastrój. Kolejnym punktem spotkania byłopodsumowanie projektui promocja jego rezultatów. Należy podkreślić, iż założone cele zostały osiągnięte, a za najważniejszy uzyskany rezultat należy uznać widoczną integrację wewnątrz i międzypokoleniową. Realizacja projektu uaktywniła pozytywne siły drzemiące w naszej społeczności lokalnej.Nastąpił także wzrost aktywności seniorów, ich wiary we własne siły i pewności siebie. Przyczyniły się do tego zrealizowane działania, a w szczególności: warsztaty profilaktyczno-psychologiczne, warsztaty teatralne, kurs językowy, warsztaty wolontaryjne, rękodzielnicze oraz wyjazdy.
Podsumowaniu towarzyszyła wystawa ozdób choinkowych, kwiatów z bibuły, serwetek wydzierganych na szydełku lub drutach oraz prac plastycznych wykonanych przezprzedstawicieli młodego pokolenia pod okiem seniorów podczas warsztatów rękodzielniczych. 
SENIORIADA zakończyła się wspólnym biesiadowaniem, które przebiegało w miłej i wesołej atmosferze. 
Realizatorzy projektu mają nadzieję, że uda im się jeszcze w przyszłości pozyskać środki na podobne działania i będą mogli realizować kolejne przedsięwzięcia z jeszcze większym udziałem lokalnej społeczności.
Stowarzyszenie serdecznie dziękuje seniorom, wolontariuszom, przedstawicielom młodego pokolenia, a także wszystkim, którzy okazali życzliwość i wsparcie w realizacji działań projektowych. Szczególne słowa podziękowania dla telewizji internetowej Gorlice.tv za patronat medialny.

Halina Łaś - Koordynator 
Senioriada relacja tv: https://gorlice.tv/5704-senioriada-w-staszkowce.html

"Bajkowy ambaras" w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach

W dniu 14.12.2017 r. Uczestniczki projketu "Senior w teatrze życia" gościnnie wystąpiły na deskach sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury, prezentując przygotowane w ramach warsztatów teatralnych przedstawienie pt. "Bajkowy ambaras" wyreżyserowane przez prowadzącą warsztaty Panią Katarzynę Grochowską. 
Występ poprzedził rozdanie nagród w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.   

Kreator stron www - przetestuj!